КТ хребта: дослідження, переваги та альтернативи

Пацієнти часто запитують. А ЩО КРАЩЕ ЗРОБИТИ для дослідження хребта – КТ, МРТ чи РЕНТГЕН?Перш чим пояснити, хочу наголосити, що без показів ці дослідження робити не варто, вони будуть мало інформативні.

Загальна характеристика КТ хребта:

КТ хребта – це діагностична процедура, яка переважно використовується для візуальної оцінки кісткових структур хребта. Комп’ютерна томографія хребта візуалізує анатомію кісток, деякі зміни кісткової тканини, переломи, деструкцію. КТ хребта виконується для підтвердження чи спростування кістково-травматичних змін, деяких вроджених вад, структурних змін кісткової тканини та пухлин кісток і метастазів.

Як взаємодоповнюються МРТ, КТ та рентген:

МРТ, КТ та рентген хребта є взаємодоповнюючими, але не взаємовиключними дослідженнями. Первинним найбільш доступним, швидким та дешевим методом діагностики хребта є рентген. МРТ є найбільш інформативним методом у діагностиці хребта. Згідно з світовими критеріями діагностики з приводу підгострого та хронічного болю, КТ хребта виконують за погодженням клініциста та лікаря-рентгенолога в третю чергу, після класичного рентгену та МРТ.

Поради пацієнтам:

Існує ряд патологій, при яких пацієнти вагаються, який вид діагностики їм потрібен.

Насамперед, ми радимо звернутися до лікаря, який з урахуванням ваших скарг, анамнезу та клінічного огляду, призначить доцільне дослідження.

Серед найбільш поширених патологій, які вимагають саме МР-діагностики, а не КТ: грижа міжхребцевого диску, остеохондроз, компресійні переломи хребта.