МРТ (Магнітно-резонансна томографія) в Києві

Увага! Деякі дослідження потребують спеціальну підготовку: особливості відвідування.

Особливості відвідування

Більшість обстежень не вимагають попередньої підготовки. Але до деяких обстежень потрібно, наприклад, не їсти. Прочитайте уважно опис обстеження на сайті або уточніть по телефону.

Головне обмеження МРТ – наявність металевих імплантантів в тілі або в деталях одягу. З кардіостимулятором обстеження пройти теж не вийде. У нас в клініках томографи, в які людина заїжджає до пояса. Тому серйозним обмеженням стане клаустрофобія. Також томографи в наших центрах не зможуть підняти людину важче 120 кілограм.

Для обстеження вам буде потрібно взяти з собою тільки паспорт.

 Так, можна пройти профілактичне дослідження без направлення лікаря. 

За стандартом МІБС результати медичного дослідження оформляються висновком на паперовому носії з реєстрацією (записом) даних дослідження і видачею знімків НА ДИСКУ. Реєстрація (запис) даних медичного дослідження на іншому носії (плівка, USB-флеш-носій) або повторна реєстрація даних медичного дослідження на диску є самостійними медичними послугами і оплачуються додатково за встановленими цінами (тарифами).

Що таке МРТ ?

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) - метод отримання діагностичних зображень, заснований на використанні явища ядерно-магнітного резонансу. Головне в цьому визначенні те, що цей метод не має ніякого відношення до зарядженим радіоактивним часткам і іншим потенційно небезпечним для здоров'я речей.

Магнітно-резонансна томографія за останні 10 років стала медичним терміном, відомим не тільки лікарям практично всіх спеціальностей, а й їх численним пацієнтам. За допомогою цього методу лікарі вирішують найбільш складні діагностичні завдання, часто не уявляючи його реальних можливостей. Нерідко пацієнти намагаються уявити собі, що це таке і для чого потрібно, виходячи з уривчастих відомостей. Дефіцит достовірної інформації об'єднує і тих, і інших, створюючи нові проблеми, які можна і потрібно вирішити. Ми доповнимо ваше уявлення про МРТ і відповімо на деякі найбільш істотні питання.

Отже, магнітно-резонансна томографія. Або ядерно-магнітний резонанс? ЯМР? ЯМРТ? Як правильно? Відкрийте будь-який медичний довідник, і відповідь буде однозначною. Магнітно-резонансна томографія (МРТ) - метод отримання діагностичних зображень, заснований на використанні явища ядерно-магнітного резонансу. Головне в цьому визначенні те, що цей метод не має ніякого відношення до зарядженим радіоактивним часткам і іншим потенційно небезпечним для здоров'я речей. Тому весь світ, користується терміном МРТ.

При МРТ не використовуються проникаючі випромінювання, шкідливі для здоров'я. І ось чому. Завдання під час дослідження - створити такі умови, при яких саме тіло пацієнта стане джерелом вкрай слабких радіосигналів. Такі радіосигнали існують без жодної додаткової апаратури і умов, так як це один з індикаторів правильності протікання життєвих процесів в нашому організмі. При МРТ ми лише ізолюємо одного пацієнта - одне джерело - від всіх інших джерел радіосигналів, щоб максимально послабити вплив перешкод. Потім за допомогою апаратного забезпечення томографа хаотичні сигнали упорядковуються так, щоб приймати їх тільки з певною області тіла. Для цього потрібно потужне, але нешкідливе для людини магнітне поле. Потім, використовуючи дуже чутливі антени і приймачі, радіосигнал, приймається, обробляється надшвидкісних комп'ютером і виходить зображення. Воно відображає розподіл радіосигналів клітин людського тіла в різних площинах і співвідношеннях. Таке зображення в медицині прийнято називати томограмою. Це найважливіший етап. Нормальні клітини органів і тканин, які не уражених хворобливим процесом, мають один рівень сигналу.«Хворі» клітини - це завжди інший, змінений сигнал в тій чи іншій мірі. На зображенні змінені патологічним процесом ділянки тканин і органів виглядають інакше, ніж здорові.

Це і є основа медичного діагностичного зображення. Розпізнати детальні зміни - справа досвіду лікаря-дослідника, похідне якості апаратури. Головне завдання полягає в отриманні максимально інформативного зображення швидко і якісно, з комфортом для пацієнта.